!ייחודי

ליווי צמוד להורים והדרכות בסוגיות הגיל הרך 

בגישה הדיאלוגית

 

(אנשי חינוך (מורים ,מנהלים, גננות) :     לחצו כאן)

שוק הדרכת ההורים רווי היום בכותרות רבות ומבלבלות. רבים  מכנים שירותי ייעוץ/ הנחייה/ טיפול שקשורים להורים בשם גנרי "הדרכת הורים" , כשלמעשה כל אחד מהם שונה באופיו ובגורם שמעביר אותו.

אבהיר את המונחים כפי שאני מתייחסת אליהם, כמדריכת הורים וכאשת חינוך והוראה המתמחה בגיל הרך, ושמאמינה בדיאלוג כדרך חיים:

הדרכות הורים  אונליין! 

הדרכה אישית להורים ב-LIVE,  בכל הנוגע לחינוך ילדים בגיל הרך, התמודדות עם אתגרי התפתחות מאפייני גיל, יחסים, אווירה בבית, מריבות בין אחים, הצבת גבולות ועוד.

לחצו כאן להרחבה

 

ייעוץ ממוקד לסוגיות הגיל הרך 

זוהי הדרכת הורים ממוקדת לנושא שמאפיין שלב התפתחותי מסויים, בגיל הרך, ונדרש לה ידע נוסף. מגיל לידה עד 6 , וגם בגיל החביון, ישנם מופעים מוכרים של התנהגויות, דבר שיכול להוות אתגר להורים ולילד.
דוגמא טובה לכך היא הגמילה מחיתולים וממוצץ.
כמי שהתמחתה בחינוך לגיל הרך, אני מתאימה כלים מההדרכה ההורית לסוגיות המסויימות האלה.
 

להרחבה לחצו

 

ייעוץ שינה

הורה שעיניו טרוטות מלילות לבנים, גבו שבור משינה עם הילד שמתעקש לא לישון לבד, או הורה שחושב שרק בחלומות יש ילדים שנרדמים בעצמם - מוזמן ליצור איתי קשר ונגרום לזה לקרות.

מה שנהוג לכנות "ייעוץ שינה" הוא למעשה התייעצות עם איש מקצוע בעניין שינת התינוק/הילד, בגין איזשהו קושי בנושא ( התעוררויות מרובות, קושי להרדם עצמאית, פחד מהלילה, ביעותי לילה, גמילה מלינה משותפת, גמילה מהרדמות על הידיים ועוד).

​תחת המטרייה של הדרכות ההורים, באותה גישה דיאלוגית רכה, ישנה אפשרות לקבל ממני ייעוץ אישי אונליין  בנושא שינת הילדים/התינוקות. זהו לא אותו "אימון-שינה" נפוץ  בו מלמדים שיטה אחת להרדים את הילד ומשוחחים רק על בעיית השינה, אלא בחינת המצב כהוליסטי בדרך ייחודית.

להרחבה לחצו כאן

 

איך תדעו מה מתאים לכם?

תלוי בסוג הקושי, במטרה לשמה הגעתם לייעוץ, ובילד . שיחת הכרות ללא עלות תהיה לנו למחוון. בסופה נחליט איך יראה התהליך.

חשוב לציין- הרבה פעמים ההורה מגיע לבקש ייעוץ שינה אך כבר בשיחת ההכרות אני מבחינה שיש בעיה אחרת (לדוגמא של חוסר גבולות, שמתבטאת בעוד אופנים חוץ מהשינה). במקרה כזה- נעשה הדרכה הורית, גם אם קצרה, בה נפתור את הקושי שלשמו הגיע ההורה אך נתייחס גם לשאר האספקטים. כך נוודא שהבעיה לא תישנה, ונוכל להיות בטוחים שהפתרון שנמצא הוא הנכון ביותר​ ואיננו רק כיבוי שריפה.

בכל ייעוץ יש גם הדרכה, ובכל הדרכה יש גם מן הייעוץ. אך חשוב להבין שכל אלה אינם טיפול. במידה ואזהה שצריך טיפול (רפואי, פסיכולוגי, רגשי וכיו"ב) - אפנה אתכם לאיש מקצוע מתאים.

 

​למה צריך את זה?

פעם לא היו הדרכות הורים כמו שיש היום, והסתדרו נהדר. הנה- גדלנו ואנחנו בסדר. זה לא טרנדי?​

לא. זה צורך חדש של החיים המודרניים.

בעבר חיו בחמולות, והידע עבר מאם לבת ומאב לבן. היתה המון עזרה בגידול הילדים, ואופי החיים היה אחר. היה גם פחות מגוון ואי לכך פחות דעות ופחות בלבול. רמת המודעות היתה שונה, וגם הערכים. פעם נהוג היה להכות כדי ליצור הרתעה ולרכוש יראת כבוד. היום זה אסור וטוב שכך. מאידך - אנחנו לא רוצים אנרכיה. אז מה כן?

לכן לפעמים צריך הדרכת הורים  -כדי להצליח לחיות בשלום עם הילדים בלי לפספס את המטרה בדרך. להישאר הורה מוביל ולא מובל, עם הידע והכלים שיאפשרו לו לתת מענה נכון לילדיו בצורה שמתאימה לערכים של כל בית. המתכונת לגדל ילד חופשי, בעל בטחון, עצמאי, שייך, אהוב ועם זאת לא אבוד וחסר גבולות- היא מורכבת, והיא דינמית, והיא משתנה ממשפחה למשפחה, אבל היא הכרחית.    

זיקוק הקול ההורי שלך ותרגומו למעשים, הכרחי לצורך חינוך ילדיך. 

גם אם כדי לטכס עצה בשיחת ייעוץ חד-פעמית, וגם אם כדי לקבל הנחייה בחווית ההורות- ניתן לכתוב לי ולקבל מענה בהתאם.

כל המוצג באתר הוא בגדר המלצה ובאחריות הקורא בלבד. אין זה תחליף להתייעצות מקצועית ו/או לטיפול רפואי.

החומרים המתפרסמים באתר בלעדיים לנופר לוטווין 

אין לעשות שימוש בכתוב החורג מכללי זכויות היוצרים והקניין הרוחני

כל העתקה/שכפול/העברה/הפצה/עריכה של החומר ללא אישור מהיוצרים אסורה בהחלט

לחצו כאן ליצירת קשר              לעמוד הפייסבוק

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now