ייעוץ שינה לגיל הרך

​תחת המטרייה של הדרכות ההורים, באותה גישה דיאלוגית רכה, ישנה אפשרות לקבל ייעוץ אישי בנושא שינת הילדים/התינוקות.

תשכחו מה ששמעתם על יעוץ שינה שדומה לאילוף! בוודאי שמדובר בחינוך להרגלים חדשים אך זהו לא ייעוץ שינה צר בו מעתיקים שיטה אחת לכל הילדים ומתרכזים רק בה. אצלי ההתייחסות היא רחבה יותר, מתוך אמונה שהאופן בו ילדכם נפרד מהיום ועובר למצב שינה- יש בו הרבה מעבר לטכניקה, אלא עולם של יחסים, צרכים ורגשות. לכן בדיאלוג, בהקשבה לצרכי הילד, בהתחשב בכל נסיבות חייו, בקצב שלו ובהתאם לרוח ההורים - נתאים את הפתרון לבעיה. מדובר בתהליך מדורג ומקיף.

ניתן לקבל החזר כספי מקופ"ח בחלק מהמקרים

השינוי יכול להתחיל גם אצלכם כבר עכשיו!  רוצים לתאם הדרכה אישית אונליין, בלי לצאת מהבית?  

השאירו כאן פרטים ואחזור אליכם לתיאום!

מה היתרון ביועצת שינה שהיא גם מדריכת הורים?

מדריכת הורים שמתמחה גם בשינה, ובפרט בגיל הרך, תראה לא רק את בעיית השינה פרופר, אלא תבחן בראייה מערכתית את התמונה ותדע לשייך קושי לעוד משתנים. כך יאותר הפתרון האידיאלי למשפחה וימנע שימוש בשיטות הרדמות שאינן מתאימות (דבר שעלול לקרות כשמתעסקים אך ורק בשינה עצמה). לפעמים הקושי בשינה הוא סימפטום לקושי אחר, לא מודע, שצריך לזהות אותו ולתת לו מענה מדוייק ככל שניתן. לא פלסטר. ולפעמים זוהי אכן בעיית שינה נקודתית שהתרחשה בגלל הרגל, חוסר תשומת לב, או חוסר ידע. גם בזה נוכל לטפל ביחד, בצורה ממוקדת שתתאים לאמונות ההורים.

כל ילד וכל בית הוא אחר והאתגר הוא להתאים את הפתרון ההולם ביותר לדיאדה שאתם. 

 

נכון ששינה היא פעולה טבעית שאין צורך כביכול ללמוד אותה, אבל כשקשורה בה תלות לאורך זמן רב או מאבק קבוע יש צורך בהתערבות. עובדה היא שהרבה הורים חסרי אונים סביב נושא השינה של ילדיהם, ולזה נרצה לתת מענה. מהפן ההתנהגותי אני מלמדת איך לא להקנות הרגלים שבהמשך ייצרו תלות מיותרת, ואיך להיפטר מאלה שכבר ישנם. מהפן הפיזיולוגי אני מלמדת איך לתת מענה מדוייק לצורך (ולא להרגל) תוך התחשבות בצרכים ההתפתחותיים והרגשיים של כל תינוק/ילד. חשוב שתדעו שגם את שינתם של תינוקות צעירים ניתן לשפר, אם זה לא נוצר מעצמו. 

גישתי מתאימה גם למי שמתקשה לקבל את רעיון "אימוני השינה" שיש היום, שהרי הכלים בהם אני משתמשת אינם אגרסיביים ולא כרוכים בנטישה.

אני מאמינה במיגור התניות שהורים לפעמים יוצרים שלא לצורך והן מקצצות לילד את הכנפיים.

אני מאמינה ששינה מושפעת מאד ממשתנים רבים, ובינהם מיחסי הורה-ילד גם לאורך היום, ולא רק בלילה. נסכים שיחסים אפשר לתקן ולשפר בעזרת ייעוץ, ודרך כך, גם את השינה.

הדרכת ההורים ממוקדת השינה שלי פונה לתינוקות מיום היוולדתם ועד לגיל החביון, כשלכל גיל מותאמים פתרונות אחרים ולפיכך גם אופן הייעוץ הוא אחר.

מסלולים

הדרכת שינה לניו בורן:
ליילודים עד גיל 5 חודשים יתאים ייעוץ שינה שמתמקד בהסתגלות לחיים שמחוץ לרחם, תוך עידוד שינה טובה 

בגיל הזה עובדים על הקשבה פעילה, הבנת צרכי התינוק ורכישת כלים להקל עליו את ההסתגלות לעולמנו. תילמדו איך להביא אותו להיתמסר לשינה בביטחון החל מיומו הראשון, תמקדו את העזרה שתגישו לו כך שתתאים בדיוק לצרכיו (זה לא פינוק), ותילמדו גם איך להפסיק להציע אותה בזמן הנכון. אם התינוק שלך סרבן מוצצים, נרדם רק על המנשא, ולא ישן יותר מ-20 דק' רצוף - דעו שיש מה לעשות עם כל אלה. 

* לתינוקות עד גיל 4 חודשים ניתן לשלב גם סדנת "שפת התינוקות-דנסטן", אשר תרחיב משמעותית את הכלים שבידכם להבנת התינוק הרבה מעבר לנושא השינה.

ייעוץ שינה התנהגותי:

לתינוקות מגיל 5 חודשים ועד 5 שנים יתאים ייעוץ שינה התנהגותי

ייעוץ השינה הזה הוא למעשה תהליך חינוכי מדורג שמשלב חופש בתוך גבולות. מגיל שבו אפשר כבר לרכוש הרגלים (ולשנות אותם) אנחנו מלמדים את התינוק/הפעוט להירדם בעצמו ולהתמסר לשינה רציפה. זאת בהתאם לצרכיו ההתפתחותיים ובהתחשב בגילו. הגישה נותנת מענה לבכי לצד הימנעות מציות להרגלים רעים שמשמרים תלות מיותרת ומשאירים את כולכם טרוטי עיניים.

 

הייועצים כוללים; מפגש אישי אונליין או בביתך, בניית תכנית שינה מותאמת אישית וליווי יומיומי (טלפוני ו/או בהתכתבות) .

ניתן לקבל החזר כספי מקופ"ח בחלק מהמקרים

כל המוצג באתר הוא בגדר המלצה ובאחריות הקורא בלבד. אין זה תחליף להתייעצות מקצועית ו/או לטיפול רפואי. 

החומרים המתפרסמים באתר בלעדיים לנופר לוטווין. אין לעשות שימוש בכתוב החורג מכללי זכויות היוצרים והקניין הרוחני. כל העתקה/שכפול/העברה/הפצה/עריכה של החומר ללא אישור מהיוצרים אסורה בהחלט

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now